انتخاب لباس برای موفقیت

0 ثانیه خوانده شده

برش، استایل و اندازه بودن و تناسب لباس روی تن شما اهمیت زیادی دارد، اما اولین چیزی که نگاه بیننده را به خود جلب می کند رنگ است. رنگ می تواند تاثیرات روانشناختی جدی بر نگاه افراد به شما داشته باشد، پس انتخاب رنگ آن گونه که می خواهید خود را نمایش دهید، اهمیت زیادی دارد.

ما چگونه رنگ ها را درک می کنیم و چه تاثیری در نگاه ما دارند؟

درست است که تئوری رنگ، نظریه ی دقیقی نیست اما چیزهای کوچکی درباره رنگ ها وجود دارد که ما تاثیر آن را می بینیم. این ویژگی مختص به لباس نیست بلکه آن ها محرک های تاثیرات شناختی هستند که روی لباس پوشیدن هم موثر هستند. این تاثیر تنها مختص به نگاه افراد دیگر بر شما نیست، بلکه این رنگ ها بر خود شما نیز تاثیر خواهد داشت. لباسی که می پوشید ممکن است عامل مستقیم موفقیت شما شوند بلکه می توانند در این جهت کمک کننده باشند و این حس را در شما به جود آورند.

قرمز : قرمز در کل جهان به معنای توقف، هیجان و خطر است و مطالعاتی نشان داده اند که این می تواند باعث ترساندن افراد شود. در مطالعات دیگر به بیرون کشیدن از نگرانی، حواس پرتی و اشتغال ذهنی اشاره دارد. به همین دلیل در یک تحقیق نشان داده شده که مدیرعامل شرکت ها دوست دارند برای بیرون کشیدن از حواس پرتی کارمندان از رنگ قرمز استفاده کنند.

آبی : آبی همیشه تداعی گر آرامش است. برخی مطالعات بیانگر این است که این رنگ می تواند باعث بیدار شدن حس خلاقیت و خلق و خوی افراد شود. بنابریان پوشیدن لباس آبی نیز می تواند چنین تاثیری را در شما داشته باشد.

لباس های تیره : پوشیدن لباس های تیره مثل سیاه ، خاکستری، قهوه ای و … این پیام را به اطرافیان منتقل می کند که شما می دانید در حال انجام چه کاری هستید و به شما اعتبار می دهد.

لباس های روشن: رنگ های روشن کمتر تهدید آمیز هستند و این را به اطرافیان منتقل می کند که شما ملایم، دوستانه و قابل اعتماد هستید.

حتی در برخی پژوهش ها ثابت شده که رنگ فریم عینک شما نیز در برداشت افراد ازشما متفاوت می شود.

سبک و استایل شما نیز می تواند موثر باشد

با مطالبی که تا الان مطالعه کردیم به این نتیجه رسیدیم که تاثیر رنگ ها بسیار مهم هستند اما این بدین معنی نیست که سبک و استایل شما موثر نیست.

نتایج نشان داده اند که افرادی که مدام تمایل به پوشیدن لباس های رسمی تر دارند صفات سفت و سخت تری دارند نسبت به کسانی که استایل راحتی را انتخاب می کنند.

تاثیر آن زمانی متفاوت می شود که تعریف شما از لباس رسمی و غیر رسمی تغییر کند. اگر شما کسی هستید که بیشتر شلوار جین و تی شرت می پوشید ناخود آگاه کم کم رفتارتان متاثر از سبک شما خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که سازمان ها لباس های محافظه کارانه تر را ترجیح می دهند. ۳۷ درصد از مردان معتقدند که اگر ژست مدیران را نداشته باشید نمی توانید نقش آن را برعهده بگیرید.

بنابراین باید برای مکان های متفاوت این آگاهی داشته باشیم که لباس مناسب را انتخاب کنیم که با دقت رنگ و سبک و استایل آن را بررسی کرده باشیم.

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Banimode
بارگذاری بیشتر در راهنمای خرید

2 دیدگاه ها

 1. مریم

  آبان ۲۲, ۱۳۹۵ در ۷:۲۶ ب.ظ

  مقاله خوبی بود ولی کاش مقالات بصورت چندقسمتی ولی با توضیحات کامل تر ارائه شود مثلا برای هر شخصیت و استایلی چه لباس هایی مناسب است و …

  پاسخ دادن

  • Banimode

   آبان ۲۳, ۱۳۹۵ در ۴:۲۹ ق.ظ

   از حسن نظر شما سپاسگزاریم ، حتما پیشنهادات شما اعمال خواهد شد

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه مانند تیلور سوئیفت taylor swift آرایش کنیم؟

تیلور سوئیفت taylor swift تیلور سوئیفت taylor swift یکی از چهره های زیبا و دوست داشتنی دنی…