راهنمای انتخاب لباس برای اندام گلابی شکل

0 ثانیه خوانده شده
اندام گلابی شکل

باسن با انحنا، ران های ضخیم و پایین تنه بزرگتر از ویژگی های بارز اندام گلابی شکل است. بسیاری از این نوع شکل از اندام بالاتنه کوچک و شانه های باریک و دورکمر کمی دارند.

برای ایجاد توازن و تعدیل در شکل اندام باید نکاتی را در انتخاب و پوشش لباس ها درنظر بگیرید که با هم مرور می کنیم:

 • از لباس های بالاتنه با رنگ روشن و طرح های چاپی استفاده کنید. هدف از این کار این است که توجه بیشتر را روی بالاتنه قرار دهیم و در واقع می خواهیم که شانه ها و قفسه سینه گسترده تر بنظر برسد.

اندام گلابی شکل

 • مدل یقه درست را انتخاب کنید. یقه های اندام های گلابی شکل باید بتوانند بالاتنه را گسترده تر نشان دهند. یقه های قایقی، دلبری و دکلته می تواند بالاتنه را پهن تر نشان دهد.

aid493267-728px-dress-if-youve-got-a-pear-shaped-figure-step-2-version-5

 • به تناسب لباس توجه داشته باشید. تصمیم گیری درباره تنگی یا گشادی لباس دشوار است، بنابراین شما باید در برخی نقاط لباس با تنگی و گشادی بتوانید این توازن را برقرار کنید. در واقع هدف کلی ما بزرگ تر نشان دادن بالاتنه است.

اندام گلابی شکل

 • برای لباس بالاتنه خود از لایه رویی استفاده کنید. یعنی مدل لباسی را انتخاب کنید که بتوانید یک لایه از روی آن بپوشید. این ایجاد بصری سبب می شود که بالاتنه پرتر نشان داده شوند. استفاده از لباس بالاتنه لایه دار و کمربند نازک می تواند اندام شما را به ساعت شنی بودن متمایل کند.

اندام گلابی شکل

 • از تاپ یا پیراهن های مجلسی استفاده کنید که در قسمت یقه دارای پلیسه ، دراپه، شال یا تزیینات باشد. این کار نگاه را به سمت بالاتنه می کشد.

اندام گلابی شکل

 • از آستین های گشادتر استفاده کنید. همیشه برای هر نوع لباسی پیدا کردن این مدل آستین آسان نیست. اما از آستین های استفاده کنید که گشاد باشند یا چین داشته باشند و یا … . مثلا استفاده از آستین های کیمونو خیلی کارساز است. این می تواند حجم بالاتنه را افزایش دهید.

اندام گلابی شکل

 • از تی شرت یا بلوزها با اندازه مناسب استفاده کنید. مطابق شکل همانطور که ملاحظه می کنید اندازه صحیح نه باید خیلی بلند باشد نه خیلی کوتاه.حفظ این اندازه مناسب بسیار کمک کننده است.

اندام گلابی شکل

 • از رنگ های تیره برای پایین تنه استفاده کنید. از شلوارهای تیره استفاده کنید. همینطور دامن و هر نوع پوششی که انتخاب می کنید تا حد امکان تیره ترین انتخاب را داشته باشید زیرا چشم تمایل دارد که رنگ های تیره را باریک تر ببیند.

اندام گلابی شکل

 • از شکل مناسب شلوار استفاده کنید. شکل زیر می تواند بسیار به شما کمک کند که انتخاب درستی در شلوار داشته باشید.

اندام گلابی شکل

 • انتخاب مناسب دامن برای شما باید به گونه ای باشد که به هیچ وجه در زانوها تنگ تر نباشد. این کار به شدت به افزایش پایین تنه شما منجر می شود و عدم توازن ایجاد می کند.

اندام گلابی شکل

 • از شلوارهایی که در قسمت بالا دارای تزیینات هستند به شدت خودداری کند. این کار نگاه و تمرکز را بر این قسمت افزایش می دهد.

اندام گلابی شکل

 • انتخاب لباس مجلسی مناسب برای اندام گلابی شکل . مدل هایی که در شکل مشاهده می کنید برای شما بسیار مفید هستند. یک پیراهن کوتاه دکلته با دامن پیله دار یا پیراهن های بلندی که در پایین گشادتر می شوند و استفاده از پیراهن های تا زیرزانو که دامن آزادتری دارند و یک بالاتنه یقه هفت … خیلی برای شما مناسب هستند.

اندام گلابی شکل

 • اندام گلابی شکل از کلاه ، گوشواره های بزرگ و .. استفاده کنید. هر کاری که انجام میدهیم در پی افزایش توجه و تمرکز روی بالاتنه هستیم .

اندام گلابی شکل

 • کفش مناسب را انتخاب کنید. کفش تا حد زیادی می تواند شکل ظاهری شما را تغییر دهد. از کفشهای نوک تیز استفاده کنید این کار پاها را کشیده تر و بلند تر نشان می دهد. کفش های پاشنه بلند نیز بسیار خوب هستند. از کفشهای مجلسی که روی آن ها کار شده است نیز میتوانید استفاده کنید این کار توجه را به پاها جلب می کنند.

اندام گلابی شکل

مقاله ی انتخاب مناسب لباس برای خانم ها با اندام سیبی شکل

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Banimode
بارگذاری بیشتر در پوشاک و مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه مانند تیلور سوئیفت taylor swift آرایش کنیم؟

تیلور سوئیفت taylor swift تیلور سوئیفت taylor swift یکی از چهره های زیبا و دوست داشتنی دنی…