چه رنگی بهم میاد ؟!

1 ثانیه خوانده شده
رنگ پوست

رنگ پوست تنها چیزی است که می توان گفت به تعداد انسان های روی زمین متفاوت است. قبل از خرید یک لباس جدید، لباس عروسی، یا مناسبت خاص بهتر است این مطلب را کشف کنیم که چه رنگ پوستی به ما می آید. اگر رنگی هماهنگ با پوست شما باشد بسیار زیباتر و دوس داشتنی تر به نظر خواهید رسید. این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب رنگ را برای لباس، جواهرات، آرایش و رنگ مو داشته باشید.

 • تعیین رنگ پوست ابتدا بدانیم که توناژ پوست چیست. به طور کلی دو نوع رنگ پوست داریم : گرم و سرد. ترکیبات گرم دارای زمینه سرد هستند در صورتی که ترکیبات سرد زمینه صورتی دارند. و نسبت به تیره یا روشنی پوستتان مایل به زرد یا قهوه ای  و یا صورتی روشن تا تیره تر خواهد بود.

انتخاب توناژ پوست

 • رگ های خود را بررسی کنید. پوست روی مچ دست بسیار نازک است و عروق خونی کاملا مشهودند. بنابرین با دیدن رگ دست خود این موارد را بررسی کنید.

اگر رگ های شما مایل به سبز و زیتونی هستند شما پوست گرم دارید.

اگر رگ های شما مایل به آبی است شما پوست سرد دارید.

اگر زیاد واضح و مشخص نیست و ترکیبی از هر دو است شما پوست معمولی دارید.

انتخاب توناژ پوست

aid1654266-728px-choose-your-best-clothing-colors-step-1-version-2

 • با کاغذ سفید آزمایش کنید. اگر به دلیل مسائل هورمونی یا آفتاب سوختگی پوست واقعی تان مشخص نیست و قرمز شده اید از پوست گردن یا قفسه سینه برای این آزمایش استفاده کنید.

یک تکه کاغذ سفید را کنار گردن خود قرار دهید. دقت کنید در کنار این سفیدی چه رنگی از پوست شما به چشم می زند.

اگر صورتی و آبی به چشم آمد شما پوست سرد دارید.

اگر سبز و طلایی به چشم آمد شما پوست گرم دارید.

انتخاب توناژ پوست

 • از تست جواهرات استفاده کنید. می توانید از یک گردنبند یا دستبند برای این کار استفاده کنید. یک قطعه طلایی و یک قطعه نقره ای نیاز دارید. زیر نور طبیعی، دقت کنید کدام یک از این دورنگ بیشتر به پوست شما می آید.

کدام فلز باعث می شود پوستتان روشن و شفاف تر بنظر برسد> اگر طلا به پوست شما بیشتر هماهنگی دارد، پوست گرمی دارید. اگر نقره بیشتر به شما می آید پوست سرد دارید.

انتخاب توناژ پوست

 • ببینید پوستان نسبت به نورخورشید چگونه واکنش نشان می دهد. کسانی که پوست سرد دارند به راحتی دچار افتاب سوختگی می شوند در صورتی که پوست های گرم برنزه می شوند.

انتخاب توناژ پوست

 • فصل خود را تعیین کنید. در بخش قبلی متوجه شدیم که شما پوست گرم یا سرد دارید، دو زیر بخش در این دو طبقه جا می گیرند. ما چهار طبقه ی پوستی می توانیم داشته باشیم که شما در یکی از این طبقات تابستان، زمستان، بهار و پاییز ممکن است جای بگیرید. تابستان و زمستان هر دو توناژ سرد دارند در صورتی که بهار و پاییز هر دو گرم هستند.

انتخاب توناژ پوست

تابستان : پوست شما زمینه آبی، قرمز یا صورتی با آزمون کاغذ سفید دارد، رنگ مو و چشم ها تضاد با پوستتان در زمستان دارد.

زمستان: پوست شما زمینه آبی، قرمز یا صورتی با آزمون کاغذ سفید دارد، پوستتان با رنگ مو و چشم ها به شدت در تقابل است (مثلا پوست سفید رنگ پریده و موهای سیاه)

بهار: پوست شما زمینه هلویی ،کرم و طلایی در آزمون کاغذ سفید دارد. بهارها اغلب رنگ مو توت فرنگی یا کاهی دارند و گونه ها کک و مک دار و چشم ها آبی یا سبز است.

پاییز: پوست شما زمینه زرد، گرم و طلایی در طول آزمون کاغذ سفید دارد.

 • برخی رنگ هایی را بیابید که با هر پوستی زیبا می شود. برای مثال رنگ قرمز روشن، صورتی مات روشن ، بنفش تیره ، فیروزه ای تیره این رنگ ها با هر پوستی زیبا می شوند.

انتخاب توناژ پوست

 • رنگی را بپوشید که با رنگ پوست شما همانگ باشد. درست است که ما نمی توانیم همه ی لباس هایمان را در رنگ هایی تشکیل دهد که به پوست ما می آید اما حداقل می توانیم یک روندی از رنگ ها را داشته باشیم که ما را زیباتر می کند.

افراد طبقه تابستان: لباس های بنفش یاسی و آبی کمرنگ و رنگ های پاستیلی ، سایه های خنثی ملایم و زمینه صورتی بسیار با پوستتان زیبا می شود. رنگ های روشن تر و ملیح تر با پوست شما همانگ تر است.

افراد طبقه زمستان : لباس هایی با زمینه آبی و صورتی، یا تندتر مانند سیاه و سفید و آبی سورمه ای با پوست شما هماهنگی دارد.

افراد طبقه بهار: لباس های با زمینه زرد و نارنجی مانند هلویی، مرجانی و … بپوشید.

افراد طبقه پاییز: لباسهای گرم تر ، رنگ های عمیق ، مانند کاراملی ، قهوه ای ، بژ ، گوجه ای و سبز به شما می آید.

انتخاب توناژ پوست

 • جواهراتی را استفاده کنید که با رنگ پوست هماهنگ باشد.

پوست های سرد: افراد تابستان باید از طلای سفید و نقره استفاده کنند، زمستانی ها از نقره و پلاتینیوم .

پوست های گرم: بهاری ها باید از طلا استفاده کنند ،پاییزی ها می توانند از طلا، برنز و مس استفاده کنند.

انتخاب توناژ پوست

 • رنگ موی مناسب را انتخاب کنید. این یک تغییر طولانی مدت است بنابراین قبل از انتخاب تصمیم گیری مناسب داشته باشید.

پوست های گرم با زمینه زرد و طلایی: از رنگ های قهوه ای عمیق مثل بلوطی و ماهگونی و مسی استفاده کنید.

پوست های سرد با زمینه آبی /قرمز : از رنگ های بلوند، قرمز و قهوه ای می توانید استفاده کنید. ترکیب های بژ ، عسلی، طلایی صورتتان را گلگون و برافروخته می کند.

aid1508949-728px-choose-colors-that-flatter-skin-tone-step-11-version-3

 • رنگ آرایش مناسب را انتخاب کنید.

همیشه برای انتخاب کانسیلر، کرم پودر و پنکک دقت زیادی به خرج دهید. کانسیلر زیر چشم ها را یک درجه روشن تر از پوست انتخاب کنید .

رنگ پوست های خیلی روشن: شما با رنگ رژ های صورتی ملایم توناژ بژ زیبا خواهید شد اما از رنگ های نارنجی قرمز اجتناب کنید. رژ های کرمی و هلویی برای روز و قرمز روشن برای شب برای شما مناسب است. از آرایش های خاکستری و سیاه در چشم ها خودداری کنید.

رنگ پوست روشن متوسط : از آرایشهای با زمینه زرد و مرواریدگون و بلورهای طلایی استفاده کنید.

رنگ پوست متوسط تیره : پوست شما با اکثر رنگ ها مناسب می شود. بنابراین شما این شانس را دارید که هر رنگی را که دوست دارید امتحان کنید.

رنگ پوست تیره : از رنگ های تیره تر مانند مسی و برنزی استفاده کنید. برای گونه ها از رنگ توتی روشن استفاده کنید . از رنگ های بی روح و گچی خودداری کنید.

انتخاب توناژ پوست

 

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Banimode
بارگذاری بیشتر در راهنمای خرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه مانند تیلور سوئیفت taylor swift آرایش کنیم؟

تیلور سوئیفت taylor swift تیلور سوئیفت taylor swift یکی از چهره های زیبا و دوست داشتنی دنی…