پیشینه رژ لب

0 ثانیه خوانده شده
رژ لب

زنان و آرایش کردن دو سمت یک سکه هستند. زنان آرایش را با مواد طبیعی در خانه با استفاده از میوه ها و مواد معدنی شروع کردند. رنگ کردن لب ها نیز از این قاعده مستثنی نیست.

۳۵۰۰ سال قبل از میلاد رژ لب را با ترکیبی از سرب سفید و خرده سنگ های قرمز ساخته می شده که توسط ملکه ی سومری Shub-ad استفاده می شد. این مواد سمی بودند اما زنان از استفاده از آنها دست نمی کشیدند.

یونان:

در ۱۰۰۰ سال قبل میلاد امپراطوری یونان، رژ لب توسط روسپیان مورد استفاده قرار می گرفت و این کار برای آنها اجباری بود که مردم بتوانند فرق بین آنها با بقیه را تشخیص دهند.

در ۷۰۰ قبل از میلاد زنان یونان همه از رژ لب استفاده می کردند بدون توجه به جایگاه اجتماعی که داشتند. از جلبک دریایی، گل، انواع توت خرد شده ، گل اخری، کود تمساح و … برای ساخت رژ لب استفاده می کردند.

مصر:

مصریان به رژ لب بسیار علاقه مند بودند. زنان مصرباستان با استفاده از گل اخری رنگ قرمز، کارمین و … برای ایجاد انواع سایه نارنجی صورتی و حتی سیاه و سفید برای لب ها استفاده می کردند. آنها همچنین از یک ماده ی سمی که می توانست رنگ ارغوانی ایجاد کند نیز استفاده می کردند. این فلزات باعث بیماری و در نهایت منجر به مرگ می شد که به بوسه مرگ شناخته می شدند.

در دوران بعد مصریان یک ملکه ی زیبا روی کارآمد. این ملکه ی زیبا و سحرآمیز کسی جز ملکه کلئوپاترا نبود. او به اندازه ای زیبا بود که قلب ها را می ربود و علاقه ی زیادی به آرایش داشت. او همیشه لب های خود را تیره رنگ می کرد که با موم مخلوط با مورچه و کارمین ساخته می شد. این ترکیب غیرسمی بود. او همچنین از فلس یک ماهی برای براق کردن لب ها استفاده می کرد.

(نکات آرایشی که چشم های شما را بزرگ تر نشان می دهد)

رژ لب

رژ لب

رم:

بانوان رم ابزار آرایشی پیچیده ای داشتند. رژ لب های آنها بنفش قرمز تیره بود. مردان نیز از رژ لب استفاده می کردند و سایه های متفاوت آن جایگاه اجتماعی آنها را نشان می داد.

اولین رژ لب جامد توسط یک عرب ابوالقاسم الزهراوی اختراع شد. در قرون وسطی در اروپا رژ لب توسط کلیسا ممنوع شد.

رژ لب

(اشتباهات متداولی که خانم ها در آرایش مرتکب می شوند)

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده Banimode
بارگذاری بیشتر در زیبایی و سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

چگونه مانند تیلور سوئیفت taylor swift آرایش کنیم؟

تیلور سوئیفت taylor swift تیلور سوئیفت taylor swift یکی از چهره های زیبا و دوست داشتنی دنی…